Објавено на:

(Видео) Абрахам знаел и добро да одглуми 

t

Во 88-мата минута од финалето на Конференциската лига, Тами Абрахам падна на земја и некои помислија дека е потешко повреден. Но, Англичанецот не знаејќи дека го снима камера, намигна со окото, давајќи знак дека е во ред, и само го задржува времето.

Не е баш во духот на фер-плејот, но целта ги оправдува средствата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

Жална вест: Судија претепан до смрт поради…

Во Ел Салвадор се случила трагедија каква…

(Видео) Експертите откриваат: Навистина беше тензично, верувале…

Финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал…

Животот не знаеш што носи: Пред осум…

Има многу фудбалери кои пред да се…

За Барди има интерес од Алмерија, но…

Веќе станува сѐ поизвесно дека македонскиот репрезентативец…