Објавено на:

(Видео) Австралиски водители се фатени како го навредуваат Ѓоковиќ – „Лажлив, валкан се*ко“

t

Во пауза меѓу снимање вести, двајца водители на австралиската ТВ7 се фатени како го навредуваат Новак Ѓоковиќ кој последните денови е во центарот на вниманието на светската јавност, не само спортска.

Водителката зборува со својот колега на кого за Србинот му кажува највалкани работи и гадни навреди.

„Кога ќе погледнеме се, Новак Ѓоковиќ е лажлив, валкан се*ко. Како и да видиш, невозможно е само тој да е во право. Не одиш наоколу ако си позитивен, тоа го излажал, сигурно е во прашање лажен тест. И потоа отишол во Шпанија, а од се ќе успее да се извлече“, вели таа.

Ѓоковиќ успеа да победи на суд, неговото име е во ждрепката за Австралијан Опен и најверојатно во Мелбурн ќе се бори за десеттата титула на овој турнир.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Колку сиромашните осиромашуваат, толку богатите се богатат:…

Секој десетти човек во светот е гладен,…

Бугарски одбојкар: Проблемот ќе се реши со…

Бугарија мора да има намерна државна политика…

(Фото) Скандал: Салата Парк во Струмица е…

До редакцијата на Инфомакс стигнаа фотографии и…

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

Милиони луѓе ќе останат без основни потреби,…

Дали ни доаѓа глобална рецесија? Расте стравот…