Објавено на:

(Видео) Автомобил влета во толпа на карневал, 20 лица повредени, четворица мртви

t

Четири лица загинаа, а околу 20 се повредени откако автомобил влетал во толпа на карневал во Белгија, јавуваат тамошните гласила.

Според медиумите, четири лица загинале откако автомобилот удрил во насобраните луѓе, на прославата во местото кое се наоѓа на 30 километри јужно од Брисел.

Автомобилот дојде одзади со голема брзина, изјавија надлежните.

Имаме неколку десетици повредени и за жал неколку мртви – изјави градоначалникот Жак Гобер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зајкова: Пенов имаше успешни проекти за Скопје,…

Ристо Пенов никогаш не се оддалечил од…

(Видео) Мобилизираните руски регрути учат да пукаат…

Мобилизираните граѓани поминуваат обука за модерна борбена…

Рамнодушноста ја убива демократијата: Зошто наместо функционална,…

Зошто наместо функционална, имаме формална демократија?(6.) Политичка…

Скандал – “Кој сака нека им врти”:…

Броевите на мобилните телефони на британската премиерка…

Думата утре ќе пресече: Новите ентитети ќе…

Доњецката и Луганската народна република, Запорожје и…