Објавено на:

(Видео) Автомобил влета во толпа на карневал, 20 лица повредени, четворица мртви

t

Четири лица загинаа, а околу 20 се повредени откако автомобил влетал во толпа на карневал во Белгија, јавуваат тамошните гласила.

Според медиумите, четири лица загинале откако автомобилот удрил во насобраните луѓе, на прославата во местото кое се наоѓа на 30 километри јужно од Брисел.

Автомобилот дојде одзади со голема брзина, изјавија надлежните.

Имаме неколку десетици повредени и за жал неколку мртви – изјави градоначалникот Жак Гобер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Белорусија ќе дозволи транзит на украинското жито…

Белорусија во петокот им потврдила на Обединетите…

ДЕНЕСКА ПОЛНЕЛ 40 ГОДИНИ: Таткото на македонскиот…

Ужасни вести денеска доаѓаат од Бугарија, од…

Мистериозна смрт на младиот Енвер- неговиот живот…

Енвер Пајазетовиќ почина на 35-годишна возраст во…

Пожар во фабрика за воена опрема во…

Пожарот бил локализиран откако зафатил површина од…

Сонот на Меси продолжува, Аргентина по пенали…

Фудбалската репрезентација на Аргентина победи во четвртфиналето…