Објавено на:

(Видео) Автомобил собра пешак на тротоар – Чудо е како остана жив!

t

Еден жител на Белград имаше неверојатна среќа да помине без посериозни последици  кога беше прегазен од автомобил додека одеше по тротоар.

На видео од безбедносна камера се гледа како автомобил се залетува кон тротоарот, по кој пешачи 27-годишното момче и уште еден човек, по што од грб го удира и без да сопре продолжува да вози.

За среќа на момчето, тој минал само со полесни повреди.

Во улицата Браќе Јерковиќ синоќа на тротоар е соборен пешак (27). Тој бил пренесен во Ургентен центар и се покажало дека има полесни телесни повреди. Возачот побегнал од местото, но полицијата брзо утврдила за кое возило станува збор, па се очекува апсењето на возачот да се случи наскоро – пишуваат српските медиуми.

Видеото може да го погледнете на следниот ЛИНК.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Форин полиси” за ситуацијата во Косово: Србија…

Се чини дека кавгите со Косово, ракувањето…

Пукање на косовско-српската граница: Нападната косовската полиција

Косовската полиција е нападната денеска на пладне…

Мајмунски сипаници потврдени кај 23 мажи во…

Мајмунски сипаници се потврдени кај 23 мажи…

Српски медиуми: Американскиот амбасадор му рекол на…

Хаосот на Косово бил избегнат откако американскиот…

Се огласи Столтенберг: КФОР ќе интервенира во…

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска…