(Видео) Азири: Скоро пола од албанското гласачкото тело не е во Македонија

t

Пратеникот од редовите на Алијанса за Албанците, Елми Азири вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на Тв21 посочи дека најголем број иселеници кои што избегале од оваа земја се Албанци.

Има и Македонци, ама претежно се Албанци. Скоро пола од албанското гласачкото тело не е во Македонија – порача Азири.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Османи: На Русија и одговара да ги…

Руската Федерација е еден од факторите на…

БАЛКАНОТ СЛАВИ: Ѓоковиќ стана шампион на Австралија…

Новак Ѓоковиќ го совлада Гркот Стефанос Циципас…

Влада не можат да направат, ама циркус……

Новата бугарска декларација за Македонија која треба…

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…