Објавено на:

(Видео) Азовците се облекуваат во жени за да побегнат од Мариуопол

t

Азовските милитанти се обидуваат да го напуштат Мариупол, маскирани во жени.

Руското минситерство за одбрана објави видеа од припадници на Азов облечени во женска облека.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апасиев: Ој бе, легнете си со жените:…

Нов статус на пратеникот и лидер на…

(Фото) Путин потпиша декрети за признавање на…

Путин потпиша декрети за признавање на окупираните…

Бајден: Иан можно е да биде најсмртоносниот…

Тој рече дека бројките се уште не…

Гутереш: Нема место за анексии во современиот…

Рускиот претседател Владимир Путин утре ќе иницира…

(Видео) Автомобил се движи ,,рикверц” на патот…

На Фејсбук страницата на Гласот на Америка…