Објавено на:

(Видео) Азовците се облекуваат во жени за да побегнат од Мариуопол

t

Азовските милитанти се обидуваат да го напуштат Мариупол, маскирани во жени.

Руското минситерство за одбрана објави видеа од припадници на Азов облечени во женска облека.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Германската армија е во најлоша состојба досега…

Германската армија е во најлоша состојба досега…

Западот го предупредил Курти: Ако не биде…

Косовскиот премиер Албин Курти изјави дека бил…

И Партијата за движење на Турците ја…

Централното Собрание на Партијата за движење на…

Ѓоковиќ води против Циципас во финалето на…

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ денеска го…

Начевски и Николов ќе го судат финалето…

Македонија ќе биде дел од финалето на…