Објавено на:

(Видео) Азовците се облекуваат во жени за да побегнат од Мариуопол

t

Азовските милитанти се обидуваат да го напуштат Мариупол, маскирани во жени.

Руското минситерство за одбрана објави видеа од припадници на Азов облечени во женска облека.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Експлозии, сирени и борбени авиони во…

Експлозии, сирени и борбени авиони во Техеран.…

(Видео) НОВА ВОЈНА?! Кој го напаѓа Иран,…

Во моментов се слушаат голем број воени…

Честитки – Се одржа првиот конгрес на…

Почитувани, подржувачи, симпатизери и членови на ДЕСНА.…

(Видео) Голема експлозија во Иран, дел од…

Силна експлозија се слушнала во воена фабрика…

(Видео) Адмирал на НАТО: Подготвени сме за…

НАТО разбира дека амбициите на Русија ги…