Објавено на:

(Видео) Азовците се облекуваат во жени за да побегнат од Мариуопол

t

Азовските милитанти се обидуваат да го напуштат Мариупол, маскирани во жени.

Руското минситерство за одбрана објави видеа од припадници на Азов облечени во женска облека.

Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Избегнете ги: На овие скопски улици и…

ЦУКС известува дека во овие утрински часови…

Босна ја стигна Македонија, и таа ќе…

Европскиот комесар за соседска политика и преговори…

Рекордно висок бројот на смртни случаи од…

Бројот на смртни случаи од огнено оружје…

Германскиот претседател ќе се сретне со екипата…

Германскиот претседател Франк – Валтер Штајнмајер во…

Внимателно возете, слаб снег провејува на Стража,…

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено,…