Објавено на:

(Видео) Азовците се пожалија: Политичарите не оставија на цедило – директно од Мариопол!

t

Свјатослав Паламар, Заменик командант на украинскиот нациоанлистички баталјон „Азов“ од Мариупол се пожали на недостаток на комуникација со политичарите кои претходно ја изразувале својата поддршка за оваа воена единица.

Паламар сними видео порака за ситуацијата во Мариупол, која беше објавена на Телеграм каналот на градскиот совет на Мариупол.

Тоа се политичари кои постојано велат „да, ги поддржуваме, со нив сме во постојан контакт“, но повеќе од две недели никој не крева телефон и никој со никого не комуницира – реагира Паламар.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Припадници на затворската полиција од Идризово знаеле…

Се истражува дали затворски службеници биле вклучени…

Газдите на Вардар и Пелистер апелираат за…

Двата големи ривали Вардар и Пелистер, кои…

САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Османи со директна порака до “огнените”: Срамота…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вечерва…

Се јави Дугин: Кина е свесна дека…

Посетата на претседателот на Народна Република Кина…