Објавено на:

(Видео) Азов снимија видео од Запорожје: Под силен оган сме ама нашата сила е нашиот дух!

t

Еден од командантите на Азов на својот Телеграм канал објави видео од членови на баталјонот Азов кои се наоѓаат под земја во објект во Запорожје.

“Азовците” ја кажуваат познатата молитва на украинските националисти и завршуваат со “Слава на Украина”.

“Под оган, но со молитвата на украинските националисти: Нашата сила е нашиот дух и нашиот карактер!

Видеото е снимено од антитанкери на единицата СЗО АЗОВ за време на гранатирањето на руските окупатори во областа Запорожје.”- напиша командантот на Азов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Се огласија и од нацистичкиот баталјон…

Рано утрово експлозија одекна на Кримскиот мост…

Русите се пофалија: Уништени привремени пунктови на…

Повеќе од 130 милитанти на нацистичките формации…

(Фото) Припадник на Азов ѝ го продал…

Автомобилот на наводниот убиец на Дарија Дугина…

Ќе си лежат: Врховниот суд на Русија…

Врховниот суд на Русија, на барање на…

ОН се спремни да испратат инспекција во…

Портпаролот на ОН потврди дека организацијата е…