(Видео) Ако Груевски се врати во Македонија, Мицкоски ќе биде небитен како семафор во Чаир!

t

Мицкоски се договори со странците дека ќе го гласаат уставот, ама како да се извлече од таа работа и ај сега напад на Груевски, вели лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски.

– Ќе гласаш за уставните измени, ќе го обвиниш Груевски дека ти ги зема пратениците и ти прави раздор во партијата и ти си чист, вели Јакимовски.

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, вели дека Мицкоски има потреба на странците да им покаже дека расчистил со сите претходни раководства.

– Мислам дека му е ова кец на десетка за да си ги амортизира неговите стравови од Никола Груевски. Мое лично мислење е дека нема голема потреба за уставните измени, може да каже дека тие неколкумина се предавници, но многу повеќе го плаши евентуалното враќање на Гриевски во Македонија. Се работи само за неговата кожинка и партиско столче, ако се врати Груевски, Мицкоски ќе биде небитен како семафор во Чаир, вели Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заменикот на Блинкен го потопи Мицкоски: Од…

„Има понуда на маса. И ако сакате…

Османи вели дека во ВМРО-ДПМНЕ има страв…

За тврдењата на албанската опозиција дека во…

Груевски открива дека Заев има бизниси во…

Иако во минатото во повеќе наврати кажав…

(Фото) Мицкоски ја тужи Левица преку адвокат…

Мицкоски ја тужи Левица преку адвокатот Панче…

Апасиев за Мицкоски: ги саботирате протестите, додека…

Каде се чуло и видело, најголема опозициска…