(Видео) Албанка “леташе орли” и провоцираше српски навивачи: Обезбедувањето ја исфрли

t

Швајцарија победи со 3-2 против Србија и обезбеди осминафинале на Светското првенство (СП) во Катар, а на трибините повторно имаше провокации кон српските навивачи, и тоа овој пат од една девојка.

Девојката „леташе орли“, па поради тоа реагираше обезбедувањето и ја исфрли надвор од трибините.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петровска на средба со Вучевиќ: Интеграција во…

Министерката за одбрана на Република Македонија, Славјанка…

(Видео) Српски навивачи во Мелбурн извикуваат „Србија-Русија“…

Српски навивачи денеска се собраа пред стадионот…

Србија “ќе си легне на брашното”? Лајчак…

Специјалниот пратеник на ЕУ, Мирослав Лајчак, рече…

Хил: Србија плаќа превисока цена за невоведување…

Соединетите Американски Држави разбираат дека Србија има…

Додик во одбрана на Вучиќ: Косово еден…

Претседателот на босанскиот ентитет Република Српска, Милорад Додик,…