Објавено на:

(Видео) Албанската претставничка „леташе“ двоглав орел и се држеше за приватноста на евровизиската сцена

t

Првата полуфинална вечер на Песна за Евровизија се одржа синоќа во Торино, па веќе се познати и првите 10 финалисти за сабота, 12 мај.

Хрватска, Словенија и Албанија не успеаја да се пласираат, земјите кои стигнаа до финалето на Евровизија се: Ерменија, Грција, Исланд, Литванија, Молдавија, Холандија, Норвешка, Португалија, Швајцарија и Украина.

Албанската претставничка Ронела Хајати (32) синоќа ја отвори Евровизија, односно првото полуфинале кое се одржува во Торино.

Ронела имаше експлозивен настап, кој подразбираше провокативна комбинација на облека, качување на момците со кои ја изведе песната, како и впечатлива кореографија – со коса.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Црвен аларм во Кина: Најмногу заразени со…

Во Кина се регистрирани повеќе од 2.400…

(Видео) Трагедија: Автобус со деца од Србија…

Во Бугарија се превртел автобус со деца…

Левица: Власта ќе даде 130 милиони евра…

Камен темелникот за наводната фабрика за електрични…

Човекот кој го уби монструмот во Цетиње…

Ненад Калуѓеровиќ од Цетиње е на распит…

Се огласија од Белата куќа: Не се…

Белата куќа не се меша во ситуацијата…