(Видео) Алисоки “му се пушти” на Жота: Избегната тепачка на Драгао

t

Репрезентациите на Португалија и Македонија се надигруваа на „Драгао“ во рамките на финалето во плеј-офот за пласман на Мундијалот во Катар. 

Иако Португалците се наметнаа и покажаа дека се класа над нашиот национален тим, борбата на „Драгао“ не изостана. Во ваков натпревар не може да се игра без жар и пожртвуваност, а таква беше и ситуацијата по еден дуел на Езџан Алиоски и Диого Жота. Асот на Ливерпул изреагира бурно и предизвика реакција од Џани кој му се внесе во лице. 

Извор: Гол.мк

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Добро утро со Инфомакс: “Еве ја таа…

Македонецот со векови се борел за слобода…

Ковачевски од ОН: Русија да се повлече…

Се наоѓаме пред голем предизвик, не очекува…

Поранешен војник на УЧК се буни: Сопругата…

Шабан Лимани, поранешен војник во три војни…

Ковачевски повтори: И покрај сите потешкотии ЕУ…

Граѓаните на Македонија заслужуваат најголем кредит, бидејќи…