(Видео) Али Ахмети преку видео реши да ги исмева СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ

t

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва на Фејсбук објави видео компилација од прес конференции на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ во кои двете партии ја обвинуваат ДУИ за криминал и корупција.

Ахмети видеото го објави на Фејсбук и порача:

– Со години во постојани напори од различни актери се обидуваат да и нанесат штета на ДУИ, како и да ја користат за оставрување за нивни цели во секојдневните партиски политики, напиша Ахмети.

Видеото може да го погледнете и тука.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Како Мицкоски на Централен комитет…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната…

Коалицијата СДС и ДПМНЕ здружено изгласа план…

Коалицијата меѓу СДСМ и ДПМНЕ перфектно функционира…

Груевски го нокаутураше Мицкоски: Наместо да го…

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола…

МИЦКОСКИ ВЛЕЗЕ ВО ВОЈНА СО ГРУЕВСКИ: “Панорама…

Ботовите на "дувлото" денеска "кавилтетно" ја заработуваат…