(Видео) Аналогијата е случајна: Во помијата за свињите има јаболка и патлиџани

t

Вистинска драма попладнево се случи на заедничката прес-конфренција на бугарскиот и македонскиот премиер во Владата на Република Македонија.

Бугарска новинарка на македонскиот премиер Димитар Ковачевски ги прекрши протоколите и му подари како што вели здрава, црвена, бугарска јаболка на единството која го остави збунет новиот македонски премиер.

-Не знам дали знаете од што се состои помијата која ја јадат свињите – меѓу другото, во смесата најчесто се скапани јаболка и патлиџани.

Димитров делеше патлиџан, а Ковачевски доби јаболко.

Аналогијата е случајна, пишува уредникот на Инфомакс, Александар Митовски на Фејсбук.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков: Францускиот предлог е најдобар, утре одново…

Владата во Бугарија попладнево заседавала и е…

Ковачевски: Денеска го одбележуваме Денот на Охридското…

Денеска го одбележуваме Денот на Охридското Езеро…

Ковачевски: Финансискиот систем успешно се справи со…

Претседателот на Владата на Република С. Македонија…

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Каракамишева: Ако ова не е страшно за…

Целата јавност со горчина ја критикува реакцијата…