(Видео) Ангелов: Јас би го уапсил Џамбаски наместо да го прогласувам за persona non grata

t

Во денешната епизода на Тешки муабети, Стојанче Ангелов истакна дека Ангел Џамбаски требаше да се

Да бев јас на власт немаше да го прогласам за непожелна личност ќе го уапсев Џамбаски, ама затоа не сум власт и нема да бидам премиер.

Нема да има жестока реакција во Бугарија, немој да мислиш дека ќе се потресе некој за Џамбаски.

А јас сум згрозен од изјавите кои се навистина како од 18-ти век, територијални претензии и слично… – вели Ангелов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Стоилов објави крај на репрезентативната кариера: Ми…

Македонскиот ракометен репрезентативец Стојанче Стоилов вчера по…