(Видео) “Апасиев е будала, не може да се контролира”- Митовски открива зошто ВМРО-ДПМНЕ не е во коалиција со Левица!

t

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, вечерва открива ексклузивна информација зошто

Кога заврши броењето на гласовите во 2020 година имаше можност Мицкоски да направи коалиција со Левица, неколку луѓе му предложија да му се јави на Апасиев и данаправи коалиција со него.

Ги одби со зборовите “Со тој не може човек да се договори, тој е будала, не може да се држи под контрола, немам намера да го молам”, открива Митовски кој додава дека не е исклучена можноста Мицкоски заедно со Изет Меџити да го саботирал гласањето на недовера на Владата со “киднапирање” на Кастриот Реџепи.

– Кастриот Реџепи сега призна дека бил киднапиран од Изет Меџити, бил кај Изет Меџити дома, Меџити денес му е коалиционен партнер на Мицкски и сега сакате да ми кажете дека и тогаш немало комуникација и сценарио да си обезбеди алиби зошто не ја преземал власта. Никој не може да ме убеди дека Христијан не се договарал со Изет, Кастриот да го снема за тој да ја продолжи оваа негова удобна позиција од опозиција, вели Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски ќе биде носител на пратеничка листа…

Премиерот Ковачевски вечерва во интервју за "360"…

По барање на Левица, МОН ги одзеде…

Секој ученик заслужува безбедна образовна средина. Драматичните…

ЗНМ: Квалификациите на високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ…

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) реагира…

Исфрустрирани кретени од ДПМНЕ и СДСМ, вие…

Трагично е што двете најголеми политички партии…

Апасиев бара одложување на лидерската средба! Утре…

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, предмалку на…