(Видео) Апасиев им ја зема “флашката” од која пуштаа фашистичка музика па го нападнаа

t

На отварање на македонскиот клуб во Благоевград Апасиев им го зема УСБ-то на Бугарите преку кое провоцираа пуштајќи фашистичката музика на бежичен звучник, што било и причина за физичкиот напад врз него од страна на дел од демонстрантите.

– Провокаторот за време на целиот настан беше уфрлен во групата од Македонија, со дозвола од бугарската полиција, при што носеше звучник од кој се слушаа бугарски фашистички маршеви.

Кога присутните му ја исклучија музиката, провокаторот физички го нападна претседателот на Левица, Димитар Апасиев! – информираа претходно од Левица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Жена физички нападната во Куманово

На 30.12.2022 во 19:10 часот В.К.(54) од…

Македонците во Пиринска Македонија бараат Благоевград да…

Македонците од Пиринска Македонија бараат во Благоевград…

Ковачевски: Кога ќе биде отварањето на клубот…

Јас во Бугарија сум одел на многу…

Малолетници нападнале врсник во битолско

На 30.10.2022 во 01:00 часот А.Т.(40) од…

Стојков: Народот во Благоевград не е против…

Отворањето на македонскиот центар е добро за…