(Видео) Арсовска: Вардар како македонски и скопски бренд мора да продолжи да нижи успеси

t

Град Скопје има желба и бара начин да се најде решение за проблемот со РК Вардар, се констатираше во денешната епизода на Наше Скопје,

– Сметам дека има работи кои се од поширок јавен интерес и треба да се има и желба и мотив се што е одбележје на градот да се зачува и заштити.

Кои се сега приликите не сакам да откривам но верувам дека тој македонски и скопски бредн треба да продолжи да функционира, истакна градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во денешната епизода на Наше Скопје.

Следете ја емисијата во живо на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=1719484198401857&notif_id=1656276564274624&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Еве како започна хаосот во Јане…

И денешниот раокметен натпревар не помина мирно…

НОВ СКАНДАЛ на натпреварот меѓу Вардар и…

Скандалозен настан денеска се случи на ракоментиот…

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…