Објавено на:

(Видео) Арсовска: Во Ѓорче Петров реконструираме над 20 улици, таму досега асфалт немало!

t

Во денешната епизода на Наше Скопје, градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска истакна дека за првпат се асфалтираат дваесетина улици во Ѓорче Петров.

– Нешто над дваесетина улици се прават, тоа еше на барање на градоначаликот на општината Ѓорче Петров, каде Градо Скопје ќе помогне за првпат да се асфалтираат пвие улици, таму асфалт никофаш немало.

Ова продолжуваме да го правиме и во останатите општини, во рамки на буџетот кој го имаме бидејќи Градо Скопје беше оставен со мултимилионски доспеани долгови.

Работиме да има праведност и правичност и во оданочувањето, бидејќи има граѓани кои не пријавуваат имот и на тоа работиме во соработка со институциите да го разрешиме, да нема повластени граѓани, вели Арсовска.

Следете ја смисијата во живо на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=1050408489168009&notif_id=1655754559678813&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Спасовски: Доверената организација на Самитот на ОБСЕ…

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот…