(Видео) Арсовска: Го најдовме споменикот на Ќосето – граѓаните ќе кажат што да правиме со истиот!

t

Во денешната епизода на “Наше Скопје” градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска кажа дека граѓаните ќе одлучат што ќе се прави со споменикот на “Ќосето” кој беше тргнат од неговата локација во близина на Кривичниот суд во Скопје.

“Ќосето долго време го баравме, успеавме да го детектираме и ќе ги прашаме граѓаните. Што се однесува до мене го баравме два месеци, кружеа гласини дека можеби е стопен ама да не се грижат пронајден е. ” – рече Арсовска.


Гледајте ја целата емисија на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=1384157105357593&notif_id=1650911435891017&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Утре со посебен сообраќаен режим Скопје поради…

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…

ССМ во понеделник ќе го блокира влезот…

Штрајкувачкиот одбор – Претседателството на ССМ на денешната седница…

(Фото) Непознати сторители “декорирале” споменик донација од…

Споменикот на коњаникот Мадара во паркот на…

Цената на становите ќе стагнира пренесуваат консултантите…

Стагнација на цената на метар квадратен. По…

Исчезнале две малолетни деца од Скопје

На 22.06.2022 во 11:00 часот во Полициското…