(Видео) Арсовска: Го најдовме споменикот на Ќосето – граѓаните ќе кажат што да правиме со истиот!

t

Во денешната епизода на “Наше Скопје” градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска кажа дека граѓаните ќе одлучат што ќе се прави со споменикот на “Ќосето” кој беше тргнат од неговата локација во близина на Кривичниот суд во Скопје.

“Ќосето долго време го баравме, успеавме да го детектираме и ќе ги прашаме граѓаните. Што се однесува до мене го баравме два месеци, кружеа гласини дека можеби е стопен ама да не се грижат пронајден е. ” – рече Арсовска.

Гледајте ја целата емисија на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=1384157105357593&notif_id=1650911435891017&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ракија не е за секого: Прободен и…

Британски војник бил нападнат за време на…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи соопшти дека на…

(Фото) Ексклузивно: Кај е Гоце, нека стане…

Вредни луѓе вечерва го разубавиле Скопје. Инфомакс…

Приведен дилер од Скопје

Денеска, на улица „Марко Орешковиќ“ во Скопје, полициски…

Вонредна вест: Тешка сообраќајна несреќа вечерва во…

Тешка сообраќајна несреќа на патот од Драчево…