Објавено на:

(Видео) Арсовска: Граѓаните ќе дадат предлози за имиња на трите женски лавчиња

t

Ќе има новитети во претстојниот период, се започна со чистење на зоолошката градина и ќе биде ставена во функција ботаничката градина во зоолошката, вели градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во денешната епизода на “Наше Скопје”.

– Во Зоолошката градина се започна со чистење и ќе се стави во функција ботаничката градина. Таму имало дел предвиден за ботаничка градина но досега за жал не бил ставен во функција.

Изминатиот викенд имавме преку 14.000 посетители, а имавме и многу принови, бевме споменати низ европските медиуми поради “бејби-бумот”.

Уште кога ја објавивме веста кажавме дека граѓаните ќе дадат предлози за како да се именуваат лавчињата. – вели Арсовска.

Следете ја емисијата во живо на слениот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=2050979538446431&notif_id=1652036656516252&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

Рекордна посета на Зоолошката градина за овој…

Зоолошката градина во Скопје денес ја посетија…

Арсовска: Се решава проблемот со јавниот превоз…

Во врска со проблемите со јавниот превоз…

Координирана вандалска акција? За една вечер запалени…

Десетина контејнери се запалени вечерва на булеварот…

(Фото галерија) Скопје и годинава на традиционален…

Православните верници ширум Македонија и во Скопје…