(Видео) Арсовска: Одлично функционира отворена канцеларија на Град Скопје – 24/7 се решаваат проблемите на граѓаните

t

Во вечерашната емисија на “Наше Скопје”, градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска истакна дека активно функционира електронската адреса за комуникација на Град Скопје со граѓаните 24@skopje.gov.mk како дел од програмата за отворен град 24 часа.
“Сите оние проблеми кои ги имаат граѓаните а се однесуваат на надлежностите на градот, особено на оние проблеми кои што ги имаат без разлика дали е во делот на секторите и службите што се во Град Скопје или ако се однесува на некое од јавните претпријатија кои се под Град Скопје,се одговара и се наоѓа решение. Јас верувам дека секој од граѓаните кои што се имаат обратено, се реагира за проблемот да може веднаш да се сенира. Самите граѓани гледаат и квантитативна и квалитативна разлика” – истакна Арсовска

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русковска: Муареми не си даде оставка, туку…

Обвинителката Вилма Русковска во денешната изјава за…

Бурна свадба во Тетовско: 60-годишник пукал од…

Тетовската полицијата информира дека половина час пред…

(Видео) Еве како ќе изгледа мега паркот…

Општина Ѓорче Петров ќе добие МЕГА ПАРК…

Полицајка и постар маж повредени во судирот…

Вчера во 08:35 часот било пријавено дека…

Пороен дожд, грмежи, град и силен ветер:…

Подрачјето на земјава од утре до средината…