(Видео) Арсовска открива нов скандал: Шилегов платил 75 илјади евра за веб страница која никогаш не ставена во функција!

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во своето гостување на Инфомакс во емисијата „Наше Скопје“ открива дека претходното раководство на градот на чело со Петре Шилегов платило 75 илјади евра за услуга која никогаш не е испорачана.

Арсовска потенцира дека веб страницата која требало да биде изработена за оваа вртоглава сума, сума која е повисока од пазарната вредност за една таква веб страна никогаш не била ставена во функција.


-Најстрашно е што претходното раководство платило 75 илјади евра за веб страница и за услуга која никогаш не е испорачана, односно страницата не е функционална. Значи злоупотребата е двојна, секој лаик може да преку едно истражување на пазарот да оцени и да види која е цената на чинење на една таква веб страница. Уште по симптоматично е што тоа што требало да биде испорачано за 75 илјади евра не е испорачно. Тоа се средства на граѓаните, тие треба да се раководат домаќински, вели Арсовска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димитров: На крајот сите ќе бидеме губитници,…

За било какво насилство нема оправдување. Протестите…

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…

СДСМ без срам и перде се јавија…

„Вечерва граѓаните беа сведоци на нови инциденти…

(Фото) Најнов извештај од МВР: 47 полицајци…

47 поврдени полицајци, 11 потешко, 2 посериозно,…

Забрчанец за денешните протести: Вергините, маските и…

„Вергините, маскираните и русјаците ни ја палат…