(Видео) Арсовска: Отпочнува изградбата на мега парк во Ѓорче

t

Во вечерашната емисија на “Наше Скопје”, градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска истакна дека отпочнува изградбата на мега парк во Ѓорче, кој навистина ќе биде мега проект и ќе можат голем број на граѓани од ова подрачје на Скопје да уживаат во убавините.

,,Овој проект заедно го работат Паркови и зеленила и Улица и патишта и верувам дека Градот Скопје заедно со јавните претпријатија ќе успее да го направи она што беше предизборно ветување, а сега реализација во програмата за модерно Скопје каде сите Скопјани ќе уживаат, каде ќе го минуваат слободното време. Долгогодишна дива депонија имаше на тоа место, а сега ќе прерасне голем мега парк каде што Скопјани ќе можат да уживаат. Се работи за некаде околу 30.000 илјади метри квадратни” , изјави Арсовска.

Следете ја емисијата “Наше Скопје” на Инфомакс.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димовски: Живо сум заинтересиран како ќе се…

Илија Димовски преку објава на социјалната мрежа…

За влез и излез во Македонија се…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…

Грција ги порази македонските кошаркарски надежи со…

Кошаркарската репрезентација на Македонија до 16 години…

“РТС”: Северна Македонија, друштва на мртви цареви

Двајца поранешни бугарски императори и соработници на…

Ахмети: За пет години ќе бидеме членка…

Али Ахмети во денешната честита по повод…