Објавено на:

(Видео) Арсовска: Се работи на стратегија за минимизирање на бројот на сообраќајни несреќи

t

Во еден дел во Аеродром на булеварите Видое Смилевски Бато и булевар Србија има реконструкција на велосипедски паеки, а во еден дел има изградба на нови велосипедски патеки. Тука треба да се размислува на целосно поврзување на населените места, немаме непрекинат систем на велосипедски патеки, нешто што сметам дека мора да се изготви како проект бидејќи имаме детектирано дека во многу наврати небезбедно е движењето на велосипедистите во улиците и булеварите, истакна градоначалничката Данела Арсовска во денешната епизода на Наше Скопје.

Се работи на стратегија на минимизирање на случаите на вакви несреќи, но треба да се работи и на целисходно решение за непрекинати велосипедски патеки.

На улицата Цветан Димов има многу проблеми, но тоа ќе треба со новоформираниот сектор за сообраќај за најдобрите можни решенија, рече градначалничката Данела Арсовска.

Следете ја емимсијата во живо на следниот линк: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=notif&v=1719484198401857&notif_id=1656276564274624&notif_t=live_video_explicit

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Арсовска на годишната средба на европски гимназии…

Денеска се одржа годишната средба на европски…

Екипите на Водовод и канализација спроведоа активности…

Екипите на сектор Водовод во текот на…

Посебен сообраќаен режим поради завршни активности за…

На булeварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, на потегот…

И не им доаѓа паметот: 334 казни…

– Секторот за внатрешни работи Скопје вчера…