(Видео) Арсовска најавува мега проект: Од Сарај до Автокоманда – Вардар од двете страни!

t

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во своето гостување вечерва на Инфомакс во емисијата „Наше Скопје“ најави дека се работи активно и на чистењето на коритото на реката Вардар, а откри и еден нов проект.

,,Се работи на тоа. Екипи на Паркови и зеленила веќе работат на чистењето на коритото на реката Вардар. Сега се пристапува на чистењето од дрвај и грмушки на коритото на реката. Сметам дека активно делуваме да се среди овој проблем. Следи еден убав проект, а тоа е Вардар од двете страни да го добие својот заслужен лик и место кое ќе биде најпосакувано за рекреација на скопјани, почнувајќи од Сарај па се до Автокоманда, се до излезот на градот” , вели Градоначалничката на Град Скопје

Овој проек ќе биде навистина одличен, каде жителите на Скопје ќе имаат место за рекреација во секое време и на секој дел од градот.

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/565633165139631

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украинците уништија едно од седиштата на Вагнер

Шефот на украинската воена управа во Луганск,…

Ѓоргиев: Периодот на 19 и 20 век…

Доколу нема договор, Комисијата по секоја цена…

Српски виролози: Европрајд е потенцијална епидемиолошка бомба…

Предупредување од српски виролози: Европрајд е потенцијална…

Зијан одмор: Повторно оштетени македонски возила во…

Шест македонски возила изгребени со остар предмет…

Украина ја продолжи вонредната состојба и мобилизацијата…

Украинскиот парламент, Врховниот труд, денеска ги поддржа…