(Видео) БАРДИ Ѝ НОСИ ВОДСТВО НА МАКЕДОНИЈА ВО ПРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

t

Македонската фудбалска репрезентација денеска ги мери силите со Англија во рамките на последното коло од квалификациите за Европското првенство.

Откако прво Македонија не доби пенал по еден старт на Мегваер над Елмас, гостите не успеаја вторпат да се извлечат. Младиот Рико Луис со лакт го удри Бојан Миовски, па судијата по ВАР проверката покажа на 11 метри. Одговорноста ја презеде Енис Барди, голманот Пикфорд му го одбрани ударот, ама асот на Трабзонспор од повторен обид стрела за 1-0.

https://twitter.com/i/status/1726698789077942585

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Младите македонски фудбалери ја декласираа Саудиска Арабија…

Репрезентацијата на Македонија до 19 години славеше…

(Видео) БАРДИ Ѝ НОСИ ВОДСТВО НА МАКЕДОНИЈА…

Македонската фудбалска репрезентација денеска ги мери силите…

СРАМОТА: Одземени знамињата со сонцето од Кутлеш…

Во Националната Арена „Тоше Проески“ вечерва ќе…

(Видео) МАЕСТРО НАЦОСКИ! ДЕНЕС НАД МАКЕДОНИЈА СЕ…

Фудбласката селекција на Македонија ги продолжува настапите…

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…