Објавено на:

(Видео) Бајден го шокираше светот: Треба да се подготвиме за втората пандемија

t

Бајден на денешното обраќање од Белата куќа го шокираше целиот свет со неговата изјава дека треба да бидеме спремни за втората пандемија.

„Да ни требаат повеќе пари, но не само поради вакцини евентуално. Туку за втората пандемија, ќе има втора пандемија и мора да размислуваме за иднината“, потенцира американскиот претседател Бајден.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НОВ ВООРУЖЕН НАПАД ВО САД:  Загинаа шест, а…

Најмалку шест лица загинаа, а повеќе од…

Ковачевски го честиташе Денот на независноста на…

САД веќе 30 години се наш долгогодишен…

Путин нема да испрати честитка до Бајден…

Руискиот претседател Владимир Путин годинава нема му…

САД ѝ испраќаат на Украина нови ракетни…

Соединетите Американски Држави и испраќаат на Украина…

Иран не попушта: Без успех завршија преговорите…

Европскиот посредник изјави дека Техеран и Вашингтон…