Објавено на:

(Видео) Бајден го шокираше светот: Треба да се подготвиме за втората пандемија

t

Бајден на денешното обраќање од Белата куќа го шокираше целиот свет со неговата изјава дека треба да бидеме спремни за втората пандемија.

„Да ни требаат повеќе пари, но не само поради вакцини евентуално. Туку за втората пандемија, ќе има втора пандемија и мора да размислуваме за иднината“, потенцира американскиот претседател Бајден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гутереш: Невозможно е горливите светски проблеми да…

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш изјави…

(Видео) Двајца загинаа, а уште толку се…

Двајца загинаа, а уште две лица се…

САД: Руската инвазија на Украина ќе предизвика…

Амбасадорката на САД во Обединетите нации, Линда…

Бајден се предомисли: Се уште сака да…

Бајден се предомисли, се уште сака да…

(Фото+видео) Пелоси пристигна во хотелот со огромно…

Спикерката на Претставничкиот дом на САД, Ненси…