Објавено на:

(Видео) Бајден не може да си ја облече ни јакната

t

Американскиот претседател Џо Бајден се обиде да си ја облече јакната откако излезе од хеликоптерот, а првата дама мораше да му пријде на помош.

По неколку неуспешни обиди да облече јакна која постојано му се измолкнуваше сопругата му помогна, но само неколку моменти подоцна се случи уште еден малер и му испаднаа очилата за сонце.

Клипот беше објавен на Твитер со коментар „Бајден не може ни јакна да облече. Ова е само тажно. И станува се потажно“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарските европратеници со провокации кон Македонија во…

Добрососедските односи, реформите и регионалната соработка во…

Ќе се задолжува подобро: Зеленски го менува…

Володимир Зеленски до Врховната Рада поднесе предлог-резолуција…

Општина Центар реагира: Планот е законски, да…

Општина Центар реагира на објавата на граѓанската…

Полицијата врши притисок врз раководството на Левица-Охрид!

Во врска со утрешниот протест против отворањето…

Белата куќа: Погрешна е одлуката на ОПЕК+…

Одлуката на ОПЕК+ да го намали производството…