Објавено на:

(Видео) Бајден пак заборави дека е претседател

t

Американскиот претседател Џо Бајден повторно заборави дека е претседател, ова се случи на неговото вчерашно обраќање кон американската јавност.

Говорејќи и напоменувајќи дека е променет распоредот на бината бидејќи сопругот на Камала Харис е позитивен на Ковид 19 истакна дека е болен сопругот на првата дама.

Сепак првата дама на САД е неговата сопруга Џил Бајден, а не Камала Харис.

-Редоследот на присутните на сцената е малку променет, сопругот на првата дама се зарази со коронавирус, изјави Бајден.

Сопругата на Бајден Џил му посочи: Мажот на првата дама си ти!

Бајден: Токму така. Таа е во право. Јас сум!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Дневен хороскоп за сабота (26.11.2022)

ОВЕН Благодарение на вашите способности, добивате мал…

КОРОНА ВИРУСОТ ПОВТОРНО СЕ ШИРИ: Рекорден број…

Кина го забележа својот најголем број дневни…

СЕ ИСПОЛНУВА СОНОТ НА СЕКОЈ ИСЕЛЕНИК ОД…

Германската министерка за внатрешни работи Ненси Фезер…

Денеска облачно и ветровито, утре постудено со…

Утрото студено со услови за појава на…

Денес се празнува Свети Јован Златоуст

Патријарх Цариградски. Роден е во Антиохија, во…