Објавено на:

(Видео) Бајден повторно ги измеша фреквенциите: “Јас сум заменик претседателот на Барак Обама”

t

Американскиот претседател Џо Бајден, уште еднаш ја насмеа јавноста со неговите неповрзани шеги .

Бајден го започна обраќањето со зборовите: “Јас сум Џо Бајден, заменик претседателот на Барак Обама”. Присутните во салата реагираа со гласна смеа, а претседателот продолжи со неговото обраќање.

Претходно Бајден ги навреди Ирците со шегата дека можеби е од Ирска ама не е глупав, алудирајќи на стереотипот кон тој народ.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди…

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во…

Бајден вели: Санкциите против Русија влијаат и…

Соединетите држави и Европа знаеле дека воведувањето…

Да не го турна Путин: На социјалните…

Американскиот претседател Џо Бајден падна од велосипед…

(Видео) Изгледа му требаат помошни тркала: Бајден…

Претседателот на САД, Џо Бајден во текот…

Бајден бара решение: Како до олеснување на…

Американскиот претседател, Џо Бајден денес изјави дека…