Објавено на:

(Видео) Бајден праќа противвоздушно оружје со долг дострел во Украина: Вели вредноста на оружјето е без преседан

t

Бајден најави испраќање противвоздушно оружје со „подолг дострел“ во Украина.

Претседателот вели дека новата дополнителна американска помош за оружје од 800 милиони американски долари е „без преседан“.

Погледнете го видеото од неговоро обраќање:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова: Можно е САД да подготвуваат нов…

Можно е Соединетите Американски Држави да подготвуваат…

Зеленски: Не сме во состојба целосно да…

Украина не е во состојба целосно да…

Украинците признаа: Загинаа над 93.000 наши војници

Украинските власти објавија дека од почетокот на…

Столтенберг стравува од ескалација на конфликтот во…

Засега алијансата нема информации за инцидентот со…

Обид за атентат на заменик-градоначалникот на Мелитопол!

Обид за убиство на заменик-градоначалникот на Мелитопол,…