Објавено на:

(Видео) Бајден се налути: Не сум јас виновен за инфлацијата, Путин е крив

t

Претседателот Џо Бајден во петокот се пожали дека му е „болно“ тоа што Американците го обвинуваат за инфлација наместо пандемијата на коронавирус или рускиот претседател Владимир Путин.

„Ми здодеа овие работи… Американскиот народ мисли дека причината за инфлацијата е владата што троши повеќе пари“, налутено рече Бајден. „Едноставно. Не. Вистина.”


Претседателот ги даде своите забелешки н во Филаделфија во лут говор за прашањата со кои се соочува неговото претседателство.

„Демократите не го предизвикаа овој проблем. Владимир Путин го стори тоа“, рече Бајден, посочувајќи на најновите извештаи за инфлацијата.

Претседателот страда од ужасни рејтинзи и катастрофална економска состојба поради неговиот неуспех да се справи со инфлацијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Хаос на улиците во Виена откако…

На социјалните мрежи се појави видео од…

Почина поранешниот албански претседател Бујар Нишани

На 56- годишна возраст почина поранешниот албански…

Кина подготвува “руско сценарио” : Се спремаат…

"Руско сценарио“: Кина се подготвува за најлошото.…

РПЦ: Му благодариме на Бога што ја…

Светиот синод на Руската православна црква го…

Најавите за поскапување на струјата веќе втор…

Кои и колку општини формирале јавни претпријатија…