Објавено на:

(Видео) Прваче или претседател: Бајден се потруди да ја дефинира Америка со еден збор, но заврши хит на социјалните мрежи

t

Американскиот претседател, Џо Бајден се врати во вестите и на социјалните мрежи поради неговиот гаф. Во новиот лапсус, Бајден се обиде да ја опише Америка со еден збор и на крајот им даде на Американците „превртување на јазикот“.

Тој вели: „Америка е нација што може да се дефинира со еден збор“. Додека го кажува тој еден збор, тој продолжува да кажува нешто како „Asufutimaehaehfutbw“. Видеото од овој инцидент стана вирално на социјалните мрежи. Гледајте за да дознаете повеќе за „уникатната“ дефиниција за Америка и како луѓето реагираа на неа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гутереш: Невозможно е горливите светски проблеми да…

Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш изјави…

(Видео) Двајца загинаа, а уште толку се…

Двајца загинаа, а уште две лица се…

САД: Руската инвазија на Украина ќе предизвика…

Амбасадорката на САД во Обединетите нации, Линда…

Бајден се предомисли: Се уште сака да…

Бајден се предомисли, се уште сака да…

(Фото+видео) Пелоси пристигна во хотелот со огромно…

Спикерката на Претставничкиот дом на САД, Ненси…