Објавено на:

(Видео) Бајден се чини се ракуваше со воздухот: Жестока реакција на американската јавност за новиот гаф на претседателот

t

Американската конгресменка Марџори Тејлор-Грин бурно реагираше на последниот гаф на американскиот претседател Џозеф Бајден, откако тој се обиде да се ракува со „воздухот“.

Тоа се случи по говорот на претседателот на Земјоделската академија во Северна Каролина.

– Нашиот претседател се обиде да се ракува со буквално никого. Неверојатно срамно! Тој владее со нашата земја. Мислам дека тоа е доволно! – напиша на Твитер републиканската конгресменка Марџори Тејлор-Грин.

Премотајте го видеото на 0:33 секунди и ќе го видите најновиот гаф на американскиот претседател.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нов влажен и постуден бран, обилни врнежи…

УХМР соопшти дека во понеделник, под влијание…

ПЕТМИНА ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА ВО СКОПСКО ЛИСИЧЕ…

Петмина повредeни, од кои еден со тешки…

ИТАЛИЈА ГО ЗАБРАНИ ЧЕТГПТ, ПОПУЛАРНИОТ ЧЕТБОТ ЗАСНОВАН…

Италија стана првата западна држава која го…

(Видео) Спасовски тврди: Намален криминалитетот во првите…

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска,…

Браво: Данела го враќа Ќосето – поднесено…

Градоначалничката Данела Арсовска отпочнува со постапка за…