Објавено на:

(Видео) Белгиски активисти дојдоа на првомајските протести облечени во “барели нафта” – Протестираат против зголемените цени на горивата

t

Активисти во Белгија на првомајските демонстрации дојдоа „облечени“ во барели нафта, протестирајќи против поскапувањето на горивата и основните прехранбени продукти.

Цените на горивата и на сите продукти драстично се зголемија поради специјалната воена операција на Русија во Украина.


Обединетите Нации во неколку наврати објавија предвидувања дека следува период на глад во светот поради ситуацијата во Украина и сушите во неколку светски житници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од три месеци до пет години затвор…

Од три месеци до пет години затвор…

(Фото) Ова е вториот пиштолџија кој денес…

До редакцијата на Инфомакс пристигнаа фотографии и…

Јовановски: Со фантомки се ограбува банка, не…

Со фантомки се ограбува банка, а не…

Хелсиншкиот комитет ги осудува сите насилства и…

Хелсиншкиот комитет изразува загриженост за настаните од…

МНР: Крајно несоодветно е вработени во МНР…

Министерството за надворешни работи ги осудува насилните…