Објавено на:

(Видео) Белгиски активисти дојдоа на првомајските протести облечени во “барели нафта” – Протестираат против зголемените цени на горивата

t

Активисти во Белгија на првомајските демонстрации дојдоа „облечени“ во барели нафта, протестирајќи против поскапувањето на горивата и основните прехранбени продукти.

Цените на горивата и на сите продукти драстично се зголемија поради специјалната воена операција на Русија во Украина.

Обединетите Нации во неколку наврати објавија предвидувања дека следува период на глад во светот поради ситуацијата во Украина и сушите во неколку светски житници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ако Европа “не ја сака” има кој…

Азиските земји сега сочинуваат две третини од…

Се стабилизираат цените на нафтата на светските…

Цените на нафтата денеска се стабилизираа над…

Путин утре на средба со претседателот на…

Претседателот на Обединетите Арапски Емирати, шеикот Мохамед…

(Видео) Масовни протести во Франција: “АЈДЕ ДА…

Масовна толпа демонстранти маршираше низ центарот на…

Песков ја поздрави одлуката на ОПЕК+ за…

Прес-секретарот на претседателот на Русија, Дмитриј Песков…