Објавено на:

(Видео) Белгиски активисти дојдоа на првомајските протести облечени во “барели нафта” – Протестираат против зголемените цени на горивата

t

Активисти во Белгија на првомајските демонстрации дојдоа „облечени“ во барели нафта, протестирајќи против поскапувањето на горивата и основните прехранбени продукти.

Цените на горивата и на сите продукти драстично се зголемија поради специјалната воена операција на Русија во Украина.

Обединетите Нации во неколку наврати објавија предвидувања дека следува период на глад во светот поради ситуацијата во Украина и сушите во неколку светски житници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Саудиски нафтен гигант го сруши сопствениот рекорден…

Саудискиот нафтен гигант „Арамко“ го собори сопствениот…

Фатени живи: Битолчани краделе нафта од машина…

Полициски службеници од Полициското одделение Новаци ги…

Пад на цената на нафтата на светските…

Цените на нафтата на меѓународните пазари паднаа…

(Видео) Демонстрантите почнаа да палат: Насилни протести…

Насилни протести против мировните сили на ОН…

Условни казни за седуммина кои признаа вина…

Пред судот од осумте обвинети за настаните…