(Видео) Бербок на Мицкоски му кажала дека “не е играч”?!

t

За целата ситуација во опозицијата јас го обвинувам единствено претседтаелот на партијата, Христијан Мицкоски, вели во денешната епизода на Тешки муабети нашиот гостин Кристиан Јандриоски.

– Не може бре да се караш со Данела, со Стевчо ГРОМ, тој човек стоел со теб екога се менуваше името, кога беше најтешко, опизицијата мора да биде обединета. ВМРО е најсилно кога е обединето, вели Јандриоски.

Уредникот на Инфомакс открива неофицијални информации дека германската амбасадорка, пред неколку денови, кога го покани Мицкоски на колачиња и кафе му кажала дека “не е играч”.

– Со години се нема видео со амбасадор, не на Кале, со ниеден амбасадор, последна средба е со кинескиот амбасадор. Зборуваа дека фирма која го врши надзорот за Коридорите 8 и 10А, бидејќи имала некоја кинеска врска и одма е корупција тоа, два убави збора и денеска тоа веќе го нема од опозицијата.

Ако може да се нарече средба беше тоа со германската амбасадорка, која, неофицијално му кажала дека не е играч, а пази го лажењето на народот, тој вели дека ѝ ги побил арументите за промена на Уставот, објаснува Митовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мицкоски до Ковачевски: Достоинството или го имаш,…

Достоинство или го имаш или воопшто го…

Мицкоски: Идната недела ќе поднесеме интерпелација за…

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ идната работна недела…

(Видео) Митовски го „избрка“ Таче од сопствената…

Првите потврдени сознанија дека Русија подготвува инвазија…

Мицкоски се мајтапи со Таче: Да се…

Да можеше водење на држава да се…

ВМРО-ДПМНЕ ќе го пpeгази СДCM: Мицкоски со…

Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС)…