Објавено на:

(Видео) Бер Грилс му понудил чоколадо на Зеленски, обезбедувањето мислело дека сака да го отруе

t

Познатиот авантурист Бер Грилс е обвинет дека се обидел да го отруе украинскиот претседател Володимир Зеленски со чоколадо за време на неговата посета на Украина, пишува британски Телеграф.

Грилс му понудил на Зеленски чоколадо за да го „скрши мразот“ за време на нивниот прв состанок минатата година – но безбедносниот тим на претседателот не бил среќен.

Понудата ја одбиле поради опасност Грилс (48) да се обиде да го убие Зеленски.

– Го разбрав тоа – изјави Грилс во понеделникот за британската телевизија додека разговараше за неговиот нов документарен филм на Канал 4 „Бер Грилс се среќава со претседателот Зеленски“.

Бер Грилс делел храна со други светски лидери, вклучително и парчиња лосос што ги уловил со поранешниот американски претседател Барак Обама во дивината на Алјаска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Бер Грилс му понудил чоколадо на…

Познатиот авантурист Бер Грилс е обвинет дека…

Три лица уапсени за дрога во Скопје

Денеска по полноќ и вчера полицијата апсеше…

Поднесена кривична против две лица за недозволена…

Единицата за сериозен криминал и кривични дела…

Новиот министер за правда нема детали за…

Министерот за правда, Кренар Лога, не знае…

Две лица загинаа, а 29 се ранети…

Најмалку две лица загинаа, а 29 се…