Објавено на:

(Видео) “Бесмртен полк” во Кина: Илјадници луѓе се собраа пред руската амбасада

t

На социјалните мрежи се појавија видеа од парада на „Бесмртнинот полк“ одржана во во Кина, како дел од свеченостите по повод Денот на победата над фашизмот.

“Народот се собра пред руската амбасада за да се потсети на сите оние кои се бореа против германскиот нацизам и јапонскиот милитаризам и кои ги жртвуваа своите животи за ослободување на Советскиот Сојуз, Европа и Кина од освојувачите”, соопшти руското Министерство за надворешни работи.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За првпат по шест децении се намалува…

Населението на Кина се намали минатата година…

Јапонија стравува дека Кина ќе ја “запали”…

Азија би можела да биде утрешната Украина,…

Страшно: Речиси 60.000 луѓе во Кина починале…

Кина денеска соопшти дека речиси 60.000 луѓе…

Камион удри во ожалостени пред крематориум во…

Камион удри во група ожалостени кои чекаа…

Вселенска трка – Шефот на НАСА стравува:…

Кинеските власти може да ги бараат своите…