Објавено на:

(Видео) “Бесмртен полк” во Кина: Илјадници луѓе се собраа пред руската амбасада

t

На социјалните мрежи се појавија видеа од парада на „Бесмртнинот полк“ одржана во во Кина, како дел од свеченостите по повод Денот на победата над фашизмот.

“Народот се собра пред руската амбасада за да се потсети на сите оние кои се бореа против германскиот нацизам и јапонскиот милитаризам и кои ги жртвуваа своите животи за ослободување на Советскиот Сојуз, Европа и Кина од освојувачите”, соопшти руското Министерство за надворешни работи.

Погледнете го видеото во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Магичен поглед и силна порака: Руски…

Специјалниот дописник новинската агенција „ТАСС“, космонаутот на…

Украина очекува Кина со своето влијание врз…

Украина очекува Кина да го искористи своето…

Џипинг го испофали Путин: Благодарение на него…

Благодарение на раководството на рускиот претседател Владимир…

Повторно “врие” ситуацијата на границата меѓу Кина…

Ситуацијата меѓу Индија и Кина во западниот…

Британија: Џипинг да го повика Путин да…

Кинескиот претседател Си Џинпинг треба да ја…