Објавено на:

(Видео) Бесценета реакција: Италијанци коментираа Македонија – Италија и тогаш се случи голот на Трајковски…

t

Македонската фудбалска селекција е во финалето за пласман на СП во Катар, откако вечерва со големо чудо славеше над Италија, благодарение на погодокот на Александар Трајковски во 92-та минута од мечот.

Група Италијани од САД го следеа во живо натпреаварот и коментираа и тогаш во 92-та минута се случи голот на Трајковски…

Нивната реакција е бесценета… Погледнете:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Партиите тврдат: Владејачкото мнозинство и Владата се…

Партиите од владејачкото мнозинство тврдат дека нема…

Планетата спасена: Вселенското летало на НАСА успешно…

Американската вселенска агенција (НАСА) доцна синоќа со…

Независно судство: САД ја санкционираше шефицата на…

Шефицата на Обвинителството во Босна и Хергцеговина,…

(Видео) Жестоко на трибините: Романците им скандираа…

Немири во Романија: Навивачите скандираа „Србија, Србија“,…

Еврото далеку зад доларот! Курсна листа на…

Според курсната листа на Народната банка на…