(Видео) Биковиќ: Родум сме од Берово, дедо ми се презивал Биковски

t

Српскиот актер Милош Биковиќ, кој во Македонија неодамна го промовираше „Предизвик“, првиот филм сниман во вселената, за „Еден на еден“ откри многу детали околу самото снимање, популарните филмови и серии во коишто игра, популарноста во Русија.

На Жаре тој му откри и дека првпат е во Македонија и конечно ги запознал роднините оттука.

Дедо ми се родил како Биковски, тие се од Берово. Еден негов брат остана Биковски, а тој во тоа време кога се менуваа презимињата го зеде презимето Биковиќ зошто живеел во Србија, рече Биковиќ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Биковиќ: Родум сме од Берово, дедо…

Српскиот актер Милош Биковиќ, кој во Македонија…

Од утре 105 автобуси на приватни прeвозници…

Денеска, в.д. директорот на ЈСП Скопје, Крсте…

Покрај Грција и Италија ќе го надлетува…

Министерството за одбрана денеска соопшти дека согласно…

Приведен гевгеличанец, се обидел нелегално да внесе…

Денеска (23.05.2023) на Граничен премин Богородица, при…

Добра вест за пензионерите, но и за…

Владата денеска на седница ја разгледа и…