Објавено на:

(Видео) Блика нацизам: Заробените Азовци ги покажаа “живописните” тела – Хитлер и свастика најчести тетоважи

t

Заробените „Азовци“ ги покажаа своите тетоважи.

Амблеми на СС дивизијата „Рајх“ и „Глава на мртовецот“, Адолф Хитлер, Амблем на СС дивизијата „Мртва глава“, Амблем на СС дивизијата „Принцот Јуџин“, грбот на нацистичка Германија со украинскиот трозабец се дел од тетоважите по телата на припадниците на озлогласениот баталјон Азов.

Голем дел од припадниците на Азов беа заробени откако се предадоа по долготрајната битка за Азовстал.

Русија најави дека ќе се формира спцијален суд за припадниците на баталјонот, а во меѓувреме тие ќе бидат сместени во истражен затвор на територијата на Донбас.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Се огласија и од нацистичкиот баталјон…

Рано утрово експлозија одекна на Кримскиот мост…

Русите се пофалија: Уништени привремени пунктови на…

Повеќе од 130 милитанти на нацистичките формации…

(Фото) Припадник на Азов ѝ го продал…

Автомобилот на наводниот убиец на Дарија Дугина…

Ќе си лежат: Врховниот суд на Русија…

Врховниот суд на Русија, на барање на…

ОН се спремни да испратат инспекција во…

Портпаролот на ОН потврди дека организацијата е…